Ako na správne odlíčenie pleti? - header Ako na správne odlíčenie pleti?

Ako na správne odlíčenie pleti?

Každodenné odličovanie je kľúčom k zdravej a krásnej pleti. Zaradením odličovacích prípravkov do vašej pravidelnej kozmetickej rutiny predchádzate vzniku nedokonalostí aj starnutiu pleti. Čítajte ďalej a zistite, ako si správne odlíčiť pleť aj oči.

Prečo je dôležité nezanedbávať odličovanie?

Či už používate make-up alebo nie, každodenné odličovanie by pre vás malo byť samozrejmosťou. Odličovanie je základom zdravej pleti, pretože prachové častice, kožný maz a odumreté kožné bunky sa na nej počas dňa hromadia a bránia pleti voľne dýchať. Navyše, ak nosíte make-up, je ešte dôležitejšie zbaviť pleť všetkého, čo na ňu cez noc nepatrí.

Počas noci prebieha regenerácia pokožky, preto je nevyhnutné odstrániť všetky nečistoty a make-up, ktoré by mohli brániť jej prirodzenej obnove. Takto môžete predísť vzniku rôznych kožných problémov a predčasnému starnutiu pleti. Zároveň pripravíte svoju pleť na maximálne vstrebávanie prípravkov starostlivosti o pleť.

Odličovanie podľa typu pleti

Odličovanie je neodmysliteľným krokom pleťovej rutiny každého typu pleti, závisí však od typu vašej pleti, aký prípravok na odličovanie použijete. Vo všeobecnosti platí, že čím je vaša pokožka citlivejšia, tým opatrnejšie by ste mali vyberať.

Citlivá pleť

Ak je vaša pleť veľmi citlivá, uprednostnite hypoalergénne výrobky bez parfumácie, alkoholu, parabénov a silikónov. Obzvlášť vhodné sú odličovacie mlieka a micelárne vody s ružovou vodou.

Dva typy odličovačov

Odličovače možno rozdeliť na dva základné typy, na produkty na báze vody a na produkty na báze oleja. Suchej pleti lepšie vyhovujú prípravky na báze oleja alebo balzamy, ktoré pleť nevysušujú, zatiaľ čo mastnej a problematickej pleti lepšie vyhovujú odličovacie gély a pleťové vody s ľahkou konzistenciou a aktívnymi zložkami proti akné.

Odličovač podľa typu pleti

Ak máte suchú pleť, vyberte si micelárnu vodu s olejom, odličovacie mlieko alebo čistiacu penu. Ak máte skôr mastnú pleť, vhodnejšia je micelárna voda alebo hydratačný čistiaci gél proti nedokonalostiam. Ak máte zmiešanú alebo normálnu pleť, jednoducho si vyberte odličovač určený pre normálnu až zmiešanú pleť.

Ako odlíčiť odolný make-up?

Čistiaci gél, pena alebo odličovacie mlieko sú síce na bežné čistenie pleti úplne postačujúce, ale na odstránenie odolného make-upu nemusia stačiť. Ak používate krycí make-up, ktorý je zároveň dlhotrvajúci, potrebujete účinný odličovač, ktorý odstráni aj odolný make-up.

Ak si nechcete opakovane drhnúť pokožku vatovými tampónmi, stavte na osvedčený produkt, ako je dvojfázová micelárna voda 3v1 Garnier Skin Naturals, ktorá v sebe kombinuje olej a micelárnu technológiu. Olejová časť odličuje všetky typy make-upu vrátane vodoodolného, kým micely na seba ako magnet viažu všetky nečistoty. Pleť zostáva po použití jemná a vyživená.

Eye make-up remover

Ako na správne odlíčenie očí?

Na odličovanie očí použite prípravok určený na očný make-up, ktorý si na rozdiel od pleťových odličovačov dokáže poradiť aj s intenzívnymi pigmentmi riasenky, očných liniek a tieňov. Odličovač očí naneste na vatový tampón a pre ešte jednoduchšie odlíčenie očí ho najskôr namočte.

Priložte tampón s prípravkom na oči a počkajte niekoľko sekúnd, kým sa make-up rozpustí. Potom jemnými ťahmi zotrite očný make-up zhora nadol a smerom k vnútornému kútiku oka. Vodorovné ťahy zaťažujú riasy a spôsobujú ich vypadávanie

Oči vždy odličujte len jedným smerom (nie tam a späť) a neťahajte viečka smerom k spánkom. Tieto pohyby zaťažujú očné viečka a môžu prispieť k tvorbe vrások.

Ako odlíčiť aj vodoodolnú riasenku?

Na vodoodolnú riasenku je potrebné používať odličovače s obsahom oleja, napríklad dvojfázové odličovače očí, ktoré si poradia aj s odolným očným make-upom. Na odstránenie zvyškov riasenky použite vatovú tyčinku namočenú v odličovači a prechádzajte ňou po riasach zhora nadol, kým ich dokonale neodlíčite. Olejový čistič je užitočný aj na odstránenie odolného rúžu.

Ako postupovať pri odličovaní?

Pri líčení je dôležitý nielen vhodný výber odličovacieho prostriedku, ale aj správny postup a technika. Začnite tým, že si pred odličovaním umyjete ruky. Najprv si odlíčte očný make-up podľa uvedených krokov a potom postupujte podľa typu odličovacieho prípravku, ktorý používate. Nezabudnite si odlíčiť krk a dekolt.

Odličovanie čistiacim gélom a penou

Ak na odličovanie používate čistiaci gél alebo penu, najprv si tvár opláchnite vlažnou vodou. Potom naneste prípravok na tvár a jemne ho vmasírujte do pokožky. Nakoniec odličovač opláchnite vlažnou vodou a jemne osušte pleť čistým uterákom určeným na tvár.

Odličovanie micelárnou vodou a pleťovým mliekom

V prípade odličovania pleti micelárnou vodou alebo odličovacím mliekom si tvár nevlhčite. Na odličovací tampón naneste čistiaci prípravok a jemne postupujte od stredu smerom von. Vatové tampóny počas čistenia vymieňajte, kým nezostanú úplne čisté.

Dvojfázové čistenie pleti pre naozaj čistú pleť

Ak chcete mať dokonale čistú pleť, vyskúšajte dvojfázové čistenie. V prvej fáze použite prípravok na báze oleja a v druhej fáze prípravok na báze vody. Odličovače na báze oleja rozpúšťajú make-up a nečistoty a odstraňujú kožný maz. Gél alebo pena v druhej fáze čistenia zbavia pleť odumretých kožných buniek, potu a baktérií.

Ak máte mastnú pleť, je dôležité nájsť taký produkt, ktorý obsahuje ľahké oleje (napríklad jojobový, hroznový a čajovníkový olej). Dvojfázové čistenie sa odporúča ako súčasť večernej kozmetickej rutiny, najmä ak používate make-up.

Tonizácia pleti pre dočistenie a upokojenie

V poslednom kroku odličovania a čistenia pleť ešte tonizujte. Pleťové tonikum sťahuje póry, upokojuje pleť, vyrovnáva ju a pripravuje ju na vstrebávanie ošetrujúcich prípravkov. Vyhýbajte sa však oblasti očí. Tonikum už neoplachujte a prejdite rovno k výžive a hydratácii pleti vašimi obľúbenými produktmi.

 

SKinCoach AI selfie

Zanalyzuj svoju pleť!

Za dve minúty máš hotovú analýzu pleti a odporúčanie produktov priamo pre teba.

ZISTIŤ VIAC